Zbuloi publikisht sëmundjen, mediat britanike: Kate Middleton u shantazhua nga një i panjohur për të treguar për kancerin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zbuloi publikisht sëmundjen, mediat britanike: Kate Middleton u shantazhua nga një i panjohur për të treguar për kancerin

Më 22 mars, Kate Middleton i njoftoi botës se po lufton kancerin. Një njoftim, i cili erdhi pas një shumë thashethemeve për shëndetin e saj, megjithatë sipas britanikëve duket se ka pasur shantazh ndaj princeshës së Uellsit.

Sipas Daily Mail dhe gazetarit Ephraim Hardcastle, Princesha e Uellsit dhe Pallati Kensington morën kërcënime nga një person i panjohur, i cili i paralajmëroi se brenda orëve të ardhshme do të publikonte dosjen mjekësore të Kate.

Publikimi nuk përmend, megjithatë, nëse informacioni ka rrjedhur nga Klinika e Londrës, ku ishte Kate, apo nga dikush i afërt i saj.

Kensington Palace ishte kontaktuar në lidhje me diagnozën e Kate, gjë që nuk u la atyre zgjidhje tjetër veçse të nxitonin për të marrë masa, tha denoncuesi për rubrikën Ephraim Hardcastle të Daily Mail.

Advertisement

Nga erdhi informacioni?

Është e paqartë nëse rrjedhja erdhi nga brenda Klinikës së Londrës, ku princesha iu nënshtrua një operacioni abdominal në janar, apo diku tjetër.

Pas javësh spekulimesh të furishme në rrjetet sociale për shëndetin dhe mirëqenien e saj, Kate postoi video-mesazhin e sinqertë pak më shumë se një javë më parë, duke konfirmuar se ajo po i nënshtrohet kimioterapisë për kancerin.

Princesha foli për tronditjen e madhe pasi testet zbuluan kancer pas operacionit të saj në bark dhe dy muajt tepër të vështirë që kishte përjetuar familja e saj.

Advertisement

Forma e kancerit nuk është zbuluar, por mbretëresha e ardhshme filloi kimioterapi parandaluese në fund të shkurtit dhe thuhet se është pozitive për shërimin e saj dhe me humor të mirë. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy