11 humbje jete dhe rreth 300 raste të reja sot me COVID

Pinterest LinkedIn Tumblr +

11 qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë identifikuar 303 raste të reja me COVID, nga 2174 testime të kryera.

Nuk e kanë fituar dot betejën me virusin 5 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Saranda, 1 qytetar nga Fier, 1 qytetar nga Kuçova, 1 qytetar nga Përmeti, 1 qytetar nga Shkodra, moshave 48-91 vjeç.

“Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 112 raste në Tiranë, 21 raste në Shkodër, 17 raste në Gjirokastër, 14 raste në Kavajë dhe Mirditë, 10 raste në Durrës dhe Elbasan, 8 raste në Tropojë, Vlorë, 7 raste në Fier, Devoll, Lushnje, 6 raste në Berat, Sarandë, Gramsh, 5 raste në Peqin, 4 raste në Kurbin, Mallakastër, Ura Vajgurore, Këlcyrë, 3 raste në Kukës, Delvinë, Tepelenë, Malësi e Madhe, Kuçovë, 2 raste në Lezhë, Has, Memaliaj, Skrapar, Poliçan, 1 rast në Pukë, Kamëz, Kolonjë, Libohovë.”

Në 24 orët e fundit janë shëruar 651 qytetarë. Ndërkohë, aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 394 pacientë, 24 në terapi intensive, nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar.

Advertisement

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë    22657

Fier       2616

Durrës    1447

Advertisement

Vlorë      1335

Shkodër    1253

Gjirokastër 1213

Korçë      762

Advertisement

Lezhë      634

Elbasan   445

Kukës     348

Dibër     332

Advertisement

Berat       152

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy