29 emigrantë në kamionçinë/ Policia arreston në Sarandë shoferin që po transportonte klandestinët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
29 emigrantë në kamionçinë/ Policia arreston në Sarandë shoferin që po transportonte klandestinët

Policia e Sarandës goditi këtë të dielë një rast tjetër të emigracionit të paligjshëm.

 

Një 52-vjeçar u arrestua nga uniformat blu, sepse po ndihmonte 29 emigrantë të kalonin ilegalisht në vendet e Bashkimit Europian dhe në këmbim do të merrte një pagesë prej disa mijëra eurosh.

 

Advertisement

Emigrantët u gjetën të fshehur në një kamionçinë, e cila më pas u sekuestrua nga policia, si provë e trafikut të klandestinëve nga lindja.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy