33-vjeçari fut klandestinët në furgon dhe i nis drejt Kosovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
33-vjeçari fut klandestinët në furgon dhe i nis drejt Kosovës

Goditet një tjetër rast i trafikut të emigrantëve të paligjshëm në vendin tonë.

Policia e Lezhës arrestoi këtë të mërkurë një 33-vjeçar, i cili u kap në autostradën Milot-Morinë, teksa po udhëtonte me një furgon tip “Benz”.

Advertisement

Brenda mjetit ai kishte futur 12 emigrantë, të cilëve iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së, kundrejt pagesës.

Ai po i transportonte klandestinët drejt Kosovës.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy