Gjente drogë për ta trafikuar drejt Greqisë/ Prangoset në Gjermani 30-vjeçari shqiptar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjente drogë për ta trafikuar drejt Greqisë/ Prangoset në Gjermani 30-vjeçari shqiptar

Autoritetet gjermane arrestuan një 30-vjeçar shqiptar me qëllim ekstradimin drejt vendit tonë.

Shtetasi me inicialet D. V., banues në Sarandë, ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar sepse në vitin 2019 gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryerjen e veprave penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga grup i strukturuar kriminal”.

Advertisement

30-vjeçari doli i implikuar në një grup kriminal në vitin 2018, kur Policia e Gjirokastrës sekuestroi 30 kg kanabis, që do të trafikohej në Greqi.

I arrestuari kishte për detyrë të gjente lëndën narkotike dhe ta përgatiste për trafikim drejt shtetit fqinj.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy