Aksident në aksin Elbasan-Peqin, plagosen tre persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident në aksin Elbasan-Peqin, plagosen tre persona

Një aksident me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Mësohet se Y.G., duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Volkswagen” me drejtues A.J. Për pasojë janë plagosur dy shoferët dhe një pasagjere. Mësohet se të plagosurit ndodhen në spital ku po marrin ndihmë mjekësore.

Advertisement

Gjendja e tyre raportohet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i Policisë
Rreth orës 15:00, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, shtetasi Y. G., duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasur me automjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin A. J.

Si pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve dhe pasagjerja, shtetasja H. G., të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy