Aksident në Qaf Buall – Krastë/ Plagosen 4 minatorë teksa po shkonin në punë, transportohen me urgjencë tek Trauma

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aksident në Qaf Buall – Krastë/ Plagosen 4 minatorë teksa po shkonin në punë, transportohen me urgjencë tek Trauma

Katër minator të cilët ishin nisur për të shkuar në punë në zonën e Martaneshit kanë mbetur të plagosur mëngjesin e kësaj të enjteje.

 

Mjeti me të cilin ata udhëtonin doli nga rruga në aksin Qaf Buall – Krastë. Për pasojë të katër minatorët që ndodheshin në automjet kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar për ndihmë mjekësore në spitalin e Bulqizës.

 

Advertisement

Burime nga spitali thanë se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë dhe po dërgohet për mjekim më të specializuar në spitalin e Traumës në Tiranë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy