Alarmi i aktivistes: Shqipëria, një kaos i vërtetë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alarmi i aktivistes: Shqipëria, një kaos i vërtetë

Sevim Arbana, aktiviste për të Drejtat e Njeriut ka ngritur alarmin për mungesën e statistikave ne vendin tonë për ngjarjet kriminale.

Në studion e “Qou Vadis”, Arbana tha se është vërtët nja kaos shumë i madh në vendin tonë.

“Është një kaos i vërtetë, s’ ka statistikë për asgjë, as për të papunët, as për të pastrehët, as për të dhunuarit. S’ ka statistikë për ngacmimet seksuale, as për ngacmimin seksual ndaj të sëmurëve mendorë. Është vërtet një kaos kaq i madh, është një shtet në vazhimësi që është mbajtur me llafollogji dhe me dokra”, u shpreh Arbana.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy