Anëtar i bandës kriminale në Spanjë, arrestohet 50-vjeçari në Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Anëtar i bandës kriminale në Spanjë, arrestohet 50-vjeçari në Vlorë

Një 50-vjeçar është vënë në pranga nga blutë e Vlorës për llogari të drejtësisë spanjolle. Përmes një njoftimi zyrtar policia bën me dije se L. B., 50 vjeç, banues në Vlorë akuzohet si anëtar i një grupi kriminal që vepron në Spanjë.

 

Numri i të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni ka arritur në tre. Ndërkohë pritet ekstradimi i të arrestuarve. Tre shqiptarët akuzohen për veprat penale “Pjesëmarrja në grup kriminal me qëllim trafikimin dhe kultivimin e narkotikëve” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”, parashikuar nga legjislacioni penal spanjoll.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy