Arjan Ndoja, Prokurori që iu bë atentat, del në vetting

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Arjan Ndoja, Prokurori që iu bë atentat, del në vetting

Arjan Ndoja me detyrë prokuror pranë Prokurorisë së Rrethit Durrës ka dal këtë të premte para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për t’iu nënshtruar procesit të Vettingut.

 

Trupa gjykuese që po vlerëson prokurorin në tre kriteret e vlerësimit (pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale), përbëhet nga Olsi Komici, Xhensila Pine, Firdes Shuli.

 

Advertisement

Arian Ndojës iu bë atentat në vitin 2019 në autostradën Durrës Tiranë ku mbeti viktimë shoferi i tij Andi Maloku ndërsa vetë prokurori u plagos nga të shtënat.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy