Armë zjarri dhe fishekë në banesë, arrestohet 50-vjeçari në Dimal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Armë zjarri dhe fishekë në banesë, arrestohet 50-vjeçari në Dimal

Policia ka vënë në pranga një 50-vjeçar në Dimal. Gjatë kontrollit të banesës së 50-vjeçarit janë gjetur të fshehur një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

 

I arrestuari, rezulton i dënuar më parë sërish për armëmbajtje pa leje. Arma dhe fishekët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

 

Advertisement

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy