Bëni Like Struga.info në Facebook


Balla takim me ish-Kryeministrin e Italisë Massimo D’Alema: Ka luajtur një rol të rëndësishëm në lirinë e Kosovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Balla takim me ish-Kryeministrin e Italisë Massimo D’Alema: Ka luajtur një rol të rëndësishëm në lirinë e Kosovës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është takuar sot me ish-Kryeministrin e Italisë Massimo D’Alema.

 

Balla përmes një postimi në rrjetin social facebook deklaron se D’Alema, gjatë viteve 1998-2000 si Kryeministër luajti një rol të rëndësishëm në ndërhyrjen ushtarake të NATO-s dhe lirinë e Kosovës.

 

Advertisement

“Gjithmonë një kënaqësi të takohem Kryeministrin e 53 të Italisë Massimo D’Alema, i cili gjatë viteve 1998-2000 si Kryeministër luajti një rol të rëndësishëm në ndërhyrjen ushtarake të NATO-s dhe lirinë e Kosovës. Një mik i shkëlqyer dhe i pakursyer i Shqipërisë dhe rrugës drejt anëtarësimit në BE”, tha Balla.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy