Bardhi dorëzon në Kushtetuese kërkesën për mandatin e ministres Xhaçka, me firmën e 14 deputetëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bardhi dorëzon në Kushtetuese kërkesën për mandatin e ministres Xhaçka, me firmën e 14 deputetëve

Deputeti demokrat, Gazment Bardhi dorëzon në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për mocionin e ministres Olta Xhaçka.

Dokumenti është firmosur nga 14 deputetë të Partisë Demokratike.

Advertisement

Ditën e djeshme gjatë seancës maraton në Kuvend, mazhoranca votoi raportin e bërë në Këshillin e Mandateve në Kuvendin e Shqipërisë që kundërshtonte heqjen e mandatit të deputetes Olta Xhaçka.

Advertisement

Në një dalje për mediat këtë të premte, Gazmend Bardhi tha se ky është rast unik në botë. Sipas tij ndodh vetëm në Shqipëri, ku një ministre shpallet investitore strategjike dhe i jepet pronë publike për të investuar në shërbimet e hotelerisë së turizmit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy