Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Edi Luarasit: As diktatura s’ia errësoi dot shkëlqimin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Edi Luarasit: As diktatura s’ia errësoi dot shkëlqimin

Lideri demokrat, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ikonës së teatrit, Edi Luarasi.

Me një postim në Tëitter, Basha shkruan se edhe në vitet e errëta të regjimit, Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj.

Advertisement

“Me trishtim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistes së madhe Edi Luarasi. Edhe në vitet e errëta të regjimit Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj. As diktatura nuk i’a errësoi dot shkëlqimin edhe pse u detyrua të largohej nga skena. Kjo ishte beteja e parë që humbi Edi Luarasi, por talenti dhe rolet e saj, qytetaria dhe eleganca që ajo i la vendit si artiste do të mbeten gjatë në memorien e shqiptarëve. Ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe të afërmit e saj. U prehtë në paqe”, shkruan ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy