Basha nuk i reziston dot byrekut të famshëm të Lushnjës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lulzim Basha vijoi turin e takimeve në zonën e Myzeqëse duke u zhvendosur pasditen e kësaj të enjte nga Divjaka në Lushnjë,.

Në hyrje të këtij qyteti ai u prit nga dhjetëra simpatizante të partise demokratike me makina dhe flamunj .

Fillimisht kryedemokrati zhvilloi një vizitë në një familje lushnjare ku ndau bashkë me ta shqetësimet e përditshme dhe ankesat e tyre.

Më pas i shoqëruar nga kreu i degës së PD në Lushnje dhe kandidati për deputet Sajmir Korreshi , lideri I u opozitës u ndal tek lokali i njohur I Met Çelës në hyrje të qytetit, aty ku konsumoi byrekun e famshëm, traditë shumëvjecare e këtij lokali.

Advertisement

Më pas Basha vijoi marshimin në qytet në krah të simpatizanteve demokrat duke u ndalur për fjalën përshendetesë para ambjenteve të selisë demokratike.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy