Benzi del nga rruga, vdes njeri nga të rinjtë, tjetri në gjëndje të rëndë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Benzi del nga rruga, vdes njeri nga të rinjtë, tjetri në gjëndje të rëndë

“Rruga e Kombit” është përgjakur mëngjesin e kësaj të enjte nga një tjetër aksident tragjik.

 

Automjet tip Benz me dy te rinj nga Tropoja, doli nga rruga në afërsi të fshatit Kolsh duke perfunduar 100 metra poshte.

Fatkeqësisht bilanci ishte tragjik, një i vdekur dhe një tjetër në gjëndje të rëndë.

Advertisement

Të rinjtë po udhëtonin nga Tirana drejt Kukesit.

Dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe ka dale jashte rruge, duke perfunduar ne gremine rreth  100 metra më poshtë.

 

Në rruge nuk jane vene re gjurme te frenimit.

Advertisement

 

Pjesa e rruges, nga ku ka dale automjeti jashte saj nuk ka trafikndarese.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy