Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Mos mbështesni Edi Ramën, nuk do ketë stabilitet pa votë të lirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Mos mbështesni Edi Ramën, nuk do ketë stabilitet pa votë të lirë

Nga foltorja e protestës, kreu i PD Sali Berisha i ka bërë thirrje aleatëve dhe partnerëve ndërkombëtar të mos mbështesin kryeministrin Edi Rama.

 

 

“Pa zgjedhje të lira dhe të ndershme”- shtoi lideri i selisë blu, nuk do të ketë stabilitet.

Advertisement

 

 

“Dy fjalë për miqtë, partnerët e Shqipërisë. Opozita shqiptare ka trashëgiminë më të shkëlqyer të bashkëpunimit me ju. Vendet anëtare të BE, vendet anëtare të NATO-s, partneri strategjik i shqiptarëve, SHBA, të gjithë ato që keni ndërtuar, bazuar mbi vlerat që ndani, mbi votën e lirë, mbi lirinë dhe të drejtat e qytetarëve. Kushtetushmërinë, zbatimin e ligjit. Sot, ju bëj thirrje: mos mbështesni regjimin e Edi Ramës, sepse Edi Rama është armik i votës së lirë të shqiptarëve.

Çdo mbështetje për të, është dështim për shqiptarët. Sikundër nga ky shesh, duhet t’ju deklaroj se Shqipëria nuk do ketë kurrë stabilitet pa votën e lirë të shqiptarëve. Stabiliteti dhe vota, stabiliteti dhe besimi, stabiliteti dhe e ardhmja, do jenë të pandara.”– deklaroi kryedemokrati.

Advertisement

 

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy