Berisha: Rama antishqiptar, nuk duhet të pranojë vrasësit dhe përdhunuesit rusë në bregdetin tonë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha: Rama antishqiptar, nuk duhet të pranojë vrasësit dhe përdhunuesit rusë në bregdetin tonë

Ish-kryeministri Berisha e konsideroi si antishqiptar kreun e qeverisë Edi Rama duke iu referuar rrëzimit në Kuvend ditën e enjte të rezolutes së paraqitur nga një pjesë e PD për krimet serbe në Bosnje.

“Dje në parlament u pa vota më e eger kundër një resolute, akti më I rëndë në 30 vite, ai I rrëzimit të një rezolite që dënonte ashpër krimet serbe dhe genocidin në Srebrenice.

 

Advertisement

 

Berisha shtoi se Rama dhe Balla mashtrojnë pasi miratimi I rezolutës u refuzua dhe jo sic thonë ata, që u shty për më vonë.

Ai gjithashtu deklaroi se Shqipëria nuk ka asnjë arsye të pranojë turiste nga një vend vrases dhe perdhunues si Rusia.

Advertisement

Lideri historic I PD deklaroi se Rama ka një muaj që I bën presion SPAK dhe kërkon nga ky institucion që të vërtetojë shpifjet ndaj tij.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy