Berisha “s’ i ndahet” Yuri Kim: Të mos shfrytëzojë krimet e narkosve shqiptarë për të bërë guvernatoren!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Berisha “s’ i ndahet” Yuri Kim: Të mos shfrytëzojë krimet e narkosve shqiptarë për të bërë guvernatoren!

Ish kryeministri Sali Berisha, nga “Foltorja” e Burrelit ka sulmuar edhe ambasadoren e SHBA, Yuri Kim.

Berisha theksoi se ajo duhet të mos sillet si guvernatore por të respektojë konventat ndërkombëtare të diplomacies. Ish kryeministri nuk la pa përmendur edhe shpalljen e tij non grata, ku deklaroi se sa të jetë Blinken nuk shkel në SHBA, por kohët ndryshojnë.

“Ambasadorja Yuri Kim do bënte mirë të konsideronte në mënyrën më serioze konventet ndërkombëtare dhe rregullat e një vendi. Të mos shfrytëzojë krimet dhe mëkatet e narkosve shqiptarë për të bërë guvernatoren, në një vend, që ka 108 vite i pavarur. Ju e dini, ndaj meje është marrë një vendim, që është unik në botë. Kjo sepse nuk ka njeri në botë që të jetë shpallur non grata dhe që nuk ka në jetën e vet qoftë një akuzë më të vogël apo proces gjyqësor. Nuk ka njeri në botë që të jetë shpallur non grata, tetë vjet pasi është larguar nga çdo lloj funksioni politik që mbante. Nuk ka njeri në botë që është shpallur non grata, tre javë pasi partia e tij humb zgjedhjet.

Advertisement

E gjitha është vepër korruptive e mafies që bashkëpunon mes Ramës dhe Soros. Ndaj unë, pa lëkundur besimin tek SHBA, po bëj betejën time. Sa të jetë në atë post sekretari Blinken, unë nuk do shkel në atë vend. Por, koha ndryshon. Por, shumë shtete të Europës nuk besojnë atë vendim, e quajnë të padrejtë. Ata nuk besojnë se dosja e Sali Berishës ka fakte a dokumente. Ky akt kishte qëllim shkatërrimin e opozitës shqiptare për llogari të Ramës, sepse Edi Rama është bir shpirtëror i Soros, për të cilin kam kërkuar të shpallet non grata e kur PD të fitojë, Soros do shpallet non grata”, deklaroi Berisha.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy