Betejat ligjore të Alibeajt dhe Berishës, caktohen relatorët për ankimim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Betejat ligjore të Alibeajt dhe Berishës, caktohen relatorët për ankimim

Këtë të dielë është hedhur shorti për përzgjedhjen e relatorëve që do të shqyrtojnë ankimimet e opozitës.

 

Më pak se 24 orë pas ankimit të njëpasnjëshëm të Alibeajt Berishës në KAS, ky institucion ka caktuar Ilirjan Rusmajlin për grupimin e “Foltores” dhe për PD zyrtare është caktuar Koli Bele.

 

Advertisement

Sali Berisha, ankimoi në Kolegjin Zgjedhor të Ankimimeve mospranimin e regjistrimit të PD në emrin e tij nga KQZ. Nga ana tjetër, Basha refuzoi të firmoste, ndërsa grupi i “Alibeajt” pretendon se dokumentacioni i dorëzuar ishte i plotë.

 

Kërkesën e KQZ për të plotësuar autorizimin e lënë nga Basha për delegim kompetencash, PD zyrtare e ka konsideruar si qokë politike. PD në një reagim theksoi se KQZ po tenton që të lërë këtë forcë politike jashtë zgjedhjeve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy