Bllokohet makina me 41 kg kanabis, kapen në flagrancë dy shtetas nga Nikla (VIDEO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bllokohet makina me 41 kg kanabis, kapen në flagrancë dy shtetas nga Nikla (VIDEO)

Dy shtetas janë arrestuar në fshatin Nikël të Krujës pasi iu gjeten 41 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa.

M.B., 40 vjeç dhe G.T., 40 vjeç, të dy banues në Nikël u lokalizuan në aksin rrugor Nikël-Tapizë.

Advertisement

Nga kontrolli fizik i personave të arrrestuar dhe i mjetit tip ”Volkswagen”në të cilin ata udhëtonin, u gjetën 4 thasë plastikë me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, me peshë 41 kilogramë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike, automjeti dhe 2 aparate celulare.

Advertisement

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy