Bomba në makinën e biznesmenit, dy të plagosurit në gjëndje kritike

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bomba në makinën e biznesmenit, dy të plagosurit në gjëndje kritike

Mikel Harizaj dhe Serini Dumi, dy të plagosurit në shperthimin e makinës mengjesin e sotëm në afërsi të zonës së Selites në Tiranë, janë në gjëndje kritike për jetën.

Vizion Plus, referuar burimeve nga Spitali i Traumës tregojnë të plagosurit janë në intubim, në rrezik për jetën.

Advertisement

Drejtuesi i mjetit Mikel Harizaj është pronar i një lokali në zonen e “Xhamllikut” në Tiranë si dhe pronar i nje marketi po në këtë zone.

Ndersa i plagosuri tjeter 26 vjecari Serini Dumi qe ishte pasagjer, është kamarier në lokalin e Harizajt.

Advertisement

Ky i fundit mësohet se ka qënë duke çuar për në shtepi 26 vjecarin, dhe gjate rrugës mjeti tip “Mazda” në orën 02:50 ka shperthyer,

Nuk dihet ende se ku është montuar mina me telekomande por mësohet se ajo ishte vendosur nga krahu i shoferit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy