Bëni Like Struga.info në Facebook


Burg mësuesit të fiskulturës/ Kleanth Laçi në qeli për 40 ditë, për ngacmim seksual

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Burg mësuesit të fiskulturës/ Kleanth Laçi në qeli për 40 ditë, për ngacmim seksual

Gjykata e Gjirokastrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 40 ditë për mësuesin e fizkulturës në Tepelenë, Kleanth Laçi.

 

Ai akuzohet për ngacmim seksual ndaj dy nxënëseve të mitura në shkollën 9-vjeçare “Avni Rustemi” në Tepelenë si dhe për “kallëzim të rremë”.

 

Advertisement

Gjatë seancës, mësuesi 59-vjeçar i mohoi akuzat duke thënë se nuk i ka ngacmuar nxënëset asnjëherë.

 

Ngjarja u zbulua pasi vëllai i një prej vajzave të ngacmuara i cili sulmoi fizikisht dhe dhunoi mësuesin e fizkulturës.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy