Burg policëve për hashashin/ 13 nga të arrestuarit në qeli

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Posaçme kundër krimit te organizuar e korrupsionit ka caktuar masat e sigurisë për 23 të arrestuarit për drogën e sekuestruar në skrapar. Gjatë aksioneve policore janë sekuestruar në total 5045 bimë narkotike dhe 176 kg hashash i gatshëm për t’u trafikuar.

Gjykata ka lënë në qeli 16 persona, ndërkohë që 4 prej të arrestuarve janë lënë në arrest shtëpie dhe 3 ne detyrim paraqitje. Ata akuzohen për ‘kultivim dhe trafikim narkotikësh’.

Advertisement

Sipas spak në këtë aktivitet kriminal rezulton të jenë përfshirë edhe zyrtaret e policisë Klement Zeqo, Bardhyl Çela dhe Astrit Duro, të cilët janë lënë në qeli.  Ndërsa ndaj Neritan Naskës, shef i stacionit të policisë Poliçan është caktuar arrest shtëpie.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy