DEA amerikane thirrje qytetarëve shqiptarë: Na jepni informacion për trafikantët e drogës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
DEA amerikane thirrje qytetarëve shqiptarë: Na jepni informacion për trafikantët e drogës

Ambasada Amerikane në Tiranë ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarët shqiptarë për të luftuar trafikun e drogës dhe paratë e lidhura me të. Në njoftimin zyrtar thuhet se në prioritetet e SHBA është dhe goditja e kësaj veprimtarie për një të ardhme më të mirë të vendit.

 

Në njoftimin e publikuar theksohet se DEA kërkon që çdo qytetar që ka informacion të denoncojë në numrin e bërë publik apo përmes e-mail. Gjithashtu, theksohet se do të mbrohet anonimati i çdo denoncuesi.

 

Advertisement

http://

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy