Debat Meçe-Prifti/ Meçe: Meta, palë politike. Prifti: Jeni shkollë e vjetër…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Debat Meçe-Prifti/ Meçe: Meta, palë politike. Prifti: Jeni shkollë e vjetër…

I ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, inxhinieri Arben Meçe teksa fliste për rolin dhe pozicionin që duhet të mbajë presidenti Meta gjatë kësaj periudhe, referuar deklaratave të tij të fundit, u shpreh se Meta tashmë është bërë palë politike. Ndonëse, këtë nuik ia lejon Kushtetuta, sipas Meçes, presidenti bën propagandë.

Arben Meçe: Kemi presidentin e Republikës, i cili në realittetin politik shqiptar, që ka dy palë: njëra palë PD-LSI dhe pala tjetër, PS në qeverisje. Dhe del, ‘Poshtë qeveria’, ‘Poshtë PS-ja’, ‘Mos votoni për PS-në’… për kë e ka bërë propagandën? Ja, ku bëri politikë! Dhe që nga ky moment, ai është bërë palë në politikë…

(drejtuar Priftit) Pse duhet të bësh monolog, kur unë flas…Nuk më nxjerr dot nga shinat dot mua, çfarëdo të bësh ti…

Rezart Prifti: Je mësuar me shkollën e vjetër ti …

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy