Derbi i kryeqytetit pa fitues, feston Teuta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Derbi Partizani-Tirana nuk njohu fitues.

Dueli më I rëndësishëm I javës së 33 të Kategorisë Superiore nuk prodhoi asnjë gol duke kënaqur më shumë Teutën e cila tani kryeson kampionatin me distancë 3 pikë nga Partizani.

Derbi i kryeqytetit luajtur në “Air Albania” ishte I fortë dhe I luftuar por skuadrat nuk mundën të shënonin.

Në tërësi Partizani ishte disi më kërkues në raport me bardheblute, por jo efikas.

Advertisement

Tanime ndeshja e javës së ardhshme Teuta-Partizani mund të vendose titullin ndërsa Tirana luan kundër Lacit shansin e fundit për Kupat e Europës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy