Bëni Like Struga.info në Facebook


Dhjetra mjete të bllokuara në Qafën e Murrizit/ Shkak reshjet e borës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhjetra mjete të bllokuara në Qafën e Murrizit/ Shkak reshjet e borës

Dhjetra automjetete kanë mbetur të bllokuara në bajpasin e Murrizit pjesë e rrugës së Arbrit.

 

Situata është vështirësuar orët e fundit kur është rritur intensiteti i reshjeve të dëborës, çka ka bërë që borëpastrueset të mos e mbajnë nën kontroll.

 

Advertisement

Mjete të transportit publik dhe private kanë ngecur aty prej afro 1 ore ndërsa janë në pritje të hapjes së qarkullimit.

 

Po ashtu, mësohet se ka mjete që kanë dalë nga rruga për shkak se kanë rrëshkitur në dëborë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy