Dhuna gjatë protestës së opozitës para bashkisë, një i ndaluar, dy nën hetim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhuna gjatë protestës së opozitës para bashkisë, një i ndaluar, dy nën hetim

Policia e Tiranës ka ndaluar një person pas akteve të dhunshme të ushtruara gjatë protestës së zhvilluar ditën e djeshme, 21 maj, para bashkisë.

Protesta ishte thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Vizion Plus mëson se Elton Vokrri është autor i hedhjes së molotovit te bashkia e Tiranës.

Edhe në protestën e kaluar ky shtetas ka hedhur  molotov. Është faktuar nga pamjet filmike, ndërkohë dhe gjatë intervistimit nga hetuesit ai e ka pranuar vetë faktin që ka hedhur molotov.

Lidhur me protesën u proceduan në gjendje të lirë shtetasit K. B., 21 vjeç, S. J., 41 vjeçe, të dy banues në Tiranë, dhe S. B., 49 vjeç, banues në Krujë.

Advertisement

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy