Dhunë dhe terror/ Shitësit ambulantë konfliktohen me rojet e Kishës së Laçit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dhunë dhe terror/ Shitësit ambulantë konfliktohen me rojet e Kishës së Laçit

Rojet e Kishës së Laçit janë dhunuar barbarisht nga shitësit ambulantë në zonë. Këta të fundit nuk janë lejuar që të shesin brenda këtij territori ndërsa kanë treguar rezistencë ndaj përfaqësuesve të kultit fetar.

 

Si pasojë e konfliktit, rojet e Kishës së Laçit pretendojnë se janë dhunuar nga shitësit ambulantë, ndërsa kanë denoncuar rastin në polici.

 

Advertisement

Sipas tyre, fenomeni i shitësve ambulantë është kthyer në shqetësim për përfaqësuesit e Kishës së Laçit, të cilët në denoncimin e tyre theksojnë se institucionet nuk kanë marrë masat e duhura për shmangien e incidenteve.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy