Digjet peshkarexha në Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një peshkarexhë u dogj pjesërisht këtë të martë në Vlorë.

Mjeti lundrues ishte ankoruar në Triport kur u përfshi nga flakët.

Si pasojë e zjarrit u shkaktuan dëme të shumta materiale ndërsa u rrezikuan dhe anijet e tjera të peshkimit.

Ndërkohë u desh ndërhyrja e forcave zjarrfikëse për neutralizimin e flakëve.

Advertisement

Shkak për zjarrin dyshohet se u bë një shkëndijë elektrike në motorin e mjetit lundrues.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy