Disa të plagosur në Korçë dhe Fier

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një person u plagos në një aksident në Korçë këtë të premte.

Aksidenti, raporton Vizion Plus, ndodhi në afërsi të tregut të biçikletave të qytetit juglindor, ku një makinë u përplas me një motor.

Advertisement

Si pasojë e goditjes, u transportua në gjendje të rëndë drejt spitalit drejtuesi i motorit.

Ndërkohë është shoqëruar në polici shoferi i makinës i cili po merret në pyetje me qëllim zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Advertisement

Edhe në autostradën Fier-Lushnje, tre makina u përplasën me njëra-tjetrën. Shkak dyshohet se u bë shpejtësia e lartë, ndërsa u bllokua për disa minuta dhe qarkullimi i mjeteve në këtë segment rrugor.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy