“Do merret në pyetje si person nën hetim”/ Gjykata e Posaçme letër Kuvendit: Informoni Berishën për vendimin ndaj tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Do merret në pyetje si person nën hetim”/ Gjykata e Posaçme letër Kuvendit: Informoni Berishën për vendimin ndaj tij

Zbardhet letra e Gjykates se Posacme drejtuar Kuvendit te Shqiperise ne lidhje me Sal[i Berishen.

 

GJKKO ne letren drejtuar Kuvendit, kerkon qe ky institucion te informoje ish-kryeministrin ne lidhje me vendimin e Gjykates per ta marre ate ne pyetje si person nen hetim.

 

Advertisement

Berisha eshte marre nen hetim nga SPAK per aferen e privatizimit te ish-kompleksit “Partizani”, çështje per te cilen eshte arrestuar edhe dhendri i tij Jamarber Malltezi.

 

Per Berishen GJKKO ka vendosur masen e sigurise “detyrim paraqitje”,  mirepo Berisha nuk eshte paraqitur deri me tani me arsyetimin se SPAK dhe GJKKO kane tejkaluar Kushtetuten.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy