Dr. Shapo nga Anglia sugjeron: Të mbyllen baret, restorantet dhe dyqanet… jo të rëndësishme!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se po diskutohet për disa kufizime të mundshme anti-Covid, të cilat duhet të kenë ndikim minimal ekonomik dhe maksimal në uljen e shifrave.

I ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, përmes një lidhjeje Skype, mjeku Laidon Shapo sugjeroi në këtë linjë se duhet të mbyllen baret, restorantet dhe dyqanet jo të rëndësishme.

“Të mbyllen baret dhe restorantet dhe të gjitha dyqanet jo të rëndësishme, duke lënë hapur vetëm ushqmoret. Të mos ketë përzierje brenda shtëpive dhe të bëën vetëm nga 6 veta në 2 shtëpi të ndryshme, ku mund të takohen jashtë. Të mbahen maskat dhe të ruhet distancim i fortë, higjiena dhe të ecet me vaksinën me shpejtësi maksimale”

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy