Dy vëllezër dhe kushëriri i tyre kapen në flagrancë më makinën me kanabis

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dy vëllezër dhe kushëriri i tyre kapen në flagrancë më makinën me kanabis

Tre persona u kapen në flagrancë në Mirdite duke transportuar 17 kilogramë
lëndë narkotike cannabis sativa.

Shërbimet e Policisë Lezhë finalizuan me sukses operacionin e koduar “Bisakë”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A.P., 31 vjeç, Sh.P., 32 vjeç dhe Ç.P., 35 vjeç, banues në fshatin Bisakë, Mirditë.

Shërbimet e Policisë Lezhë kishin marrë informacione se këta shtetas po transportonin lëndë narkotike nga Mirdita në drejtim të Lezhës. Bazuar në këto informacione, në vendin e quajtur “Gëziq”, Mirditë, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin e dyshuar tip “Benz”.

Advertisement

Gjatë kontrollit të automjetin me drejtues shtetasin A. P. dhe pasagjerë vëllain dhe kushëririn e tij, shërbimet e Policisë gjetën 17 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy