Edi Rama në Tunizi/ Publikon foto me Abazoviç: Me më të mirin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Edi Rama në Tunizi/ Publikon foto me Abazoviç: Me më të mirin

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Tunizi.  Bashkë me krerët e 88 vendeve, kreu i qeverisë po merr pjesë në samitin e 18-të të frankofonisë.

Nga aty, Rama ka publikuar në Facebook një foto me homologun e Malit të Zi Dritan Abazoviç, teksa e cilëson këtë të fundit si më të mirin.

Advertisement

Pjesëmarrës kryesor në samit është presidenti francez Emanuel Macron. Samiti është një mbledhje e profilit të lartë të dhjetëra kombeve frëngjishtfolëse dhe organizatave ndërkombëtare për të adresuar çështjet globale me interes të përbashkët.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy