Ekzekutimi i Edmond Gosës/ Me armë dhe qese në dorë, momenti kur autori vrapon pas vrasjes

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ekzekutimi i Edmond Gosës/ Me armë dhe qese në dorë, momenti kur autori vrapon pas vrasjes

Me armë dhe një qese në dorë, janë këto pamjet e para të autorit të vrasjes së Edmond Gosës, pas kryerjes së krimit.

 

Siç dallohet në foton e siguruara, Habib Rexha menjëherë pas krimit ka vrapuar në drejtim të automjetit të tij për t’u arratisur nga vendngjarja. Nga kamerat rreth zonës janë siguruar pamjet e autorit i cili shfaqet duke vrapuar, ndërsa në dorë ka ende armën e krimit.

 

Advertisement

Habib Rexha gjatë arratisjes nuk ka mbuluar fytyrën për t’u mos identifikuar.

 

Në një tjetër foto shfaqet autori i veshur me rroba të errëta, ndërsa në kokë mban kapuç.

 

Advertisement

Autori vrau me një plumb të vetëm në kokë Edmond Gosës, teksa ky i fundit pinte kafe nën shoqërinë e të atit.

 

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për hakmarrje, ndërsa autori kishte pak kohë që ishte kthyer nga Italia dhe mbante nën vëzhgim viktimën.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy