EMRAT/ Arsenal armësh në banesë, vihen në pranga dy vëllezër në Elbasan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EMRAT/ Arsenal armësh në banesë, vihen në pranga dy vëllezër në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar dy vëllezër pasi në banesën e tyre u gjetën armë zjarri.

 

Sipas të dhënave, në pranga ka rënë Alberto Bicerri i njohur edhe si Genci Meta si dhe Bledar Meta.

 

Advertisement

Nga kontrollet, në këtë banesë u gjetën të fshehura në katër çanta, 1 armë zjarri kallashnikov, dy pistoleta, 1 armë gjahu dhe fishekë luftarakë.

 

Armët dhe municioni luftarak u dërguan për ekspertizë, me qëllim verifikimin nëse janë përdorur ose jo, për ngjarje kriminale.

 

Advertisement

Të arrestuarit akuzohen për mbajtje dhe prodhim të armëve pa leje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy