Emrat- Kush janë dy të plagosurit nga aksidenti i rëndë në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Emrat- Kush janë dy të plagosurit nga aksidenti i rëndë në Tiranë

Janë mësuar emrat e dy të plagosurve nga aksidenti i tmerrshëm i ndodhur te rrethrrotullimi i TEG.

 

Klevis Rucaj dyshohet se ka qenë shoferi i mjetit, që ra nga mbikalimi. Ndërsa e plagosur te Trauma është edhe shtetasja Alda Kurti.

 

Advertisement

“Rreth orës 17:55, në rrethrrotullimin pranë qendrës tregtare “TEG”, ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përfshire automjeti tip “Audi” dhe automjeti tip “Honda”.

 

Referuar mekanizmit dhe të dhënave paraprake dyshohet se automjeti tip “Audi” me drejtues shtetasin K. R., vjeç 24, ka qenë duke udhëtuar ne unazën lindore me drejtim levizje nga Farka per tek rrethrrotullimi pranë Teg, dhe pasi ka humbur kontrollin, duke thyer barrierat rrethuese te mbikalimit, ka përfunduar në autostradën Tiranë-Elbasan, duke aksidentuar automjetin tjetër tip “Honda”, me drejtues shtetasin me iniciale Q. K., rreth 60 vjeç.

 

Advertisement

Si pasojë e aksidentit rrugor kanë humbur jetën dy shtetase të pa identifikuara akoma, të cilat ishin pasagjere ne automjetin “Audi” si dhe ka mbetur i dëmtuar rëndë drejtuesi i këtij automjeti, si dhe shtetasit A. K., 51 vjeç, O. K, 24 dhe Q. K, rreth 60 vjeç, që udhetonin me automjetin tjetër”, njoftoi policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy