EMRAT/ Megaoperacioni i EUROJUST dhe Interpol, kush janë shqiptarët e arrestuar, mes tyre edhe vajza

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EMRAT/ Megaoperacioni i EUROJUST dhe Interpol, kush janë shqiptarët e arrestuar, mes tyre edhe vajza

Një operacion i gjerë mes autoriteteve shqiptare dhe atyre italiane ka çuar në prangosjen e 67 personave, pjesë e grupit kriminal që trafikonin lëndë narkotike mes dy vendeve.

Gjithsej janë lëshuar 83 urdhër arreste, mes të cilëve janë ekzekutuar 67 të tilla, duke çuar në arrestimin e 62 shqiptarë.

Bëhet fjalë për persona nga Gjermania, Spanja, Mbretëria e Bashkuar.

Mes të arrestuarve nga Shqipëria janë edhe vajza.

Advertisement

EMRAT: Kledjon Mucollari, Ervis Vangjeli, Eljon Laci, Kristian Ibrahimaj, Alban Mahilaj, Klaudia Sulejmani, Besmir Selamaj, Gabriela Avduli, Francesko Doda, Altin Ymeraj, Erando Mara, Antonio Hoxha, Elsit Vera, Dritan Begaj, Mark Lisi, Ergys Leka, Fatmir Gjeci, Astri Dedaj, Syrja Kapaj, Mark Malocaj, Alket Muca, Xhulio Kastrati, Elvis Kuci, Klisman Cepele, Elton Kullolli, Pajtim Kullolli, Ergi Tomorri, Manuel Mone, Alban Ramadani, Gjon Ndreu, Simon Myftari, Blerim Myftari, Lorenco Malaj, Bajram Malaj, Ani Kuci, Spiro Petro, Emiljano Balla, Armand Meco, Fael Xhelili, Renato Qevani, Emirjan Hoxha, Fabjan Drini, Daniel Elezi, Ferdi Ndrejaj, Gjergj Ndrejaj, Amarildo Alla, Emilajno Alla, Eneo Abedini, Qamil Abedini,Endrit Coku, Ervin Myftaraj, Indrit Kolgjokaj, Eraldo Kolgjokaj, Marcelo Gjaci, Riniol Tasi, Prele Kolnikaj, Arbri Xherahu, Lazer Pervataj, Vahit Luca, Amarildo Mustafai, Kristjana Kolnikaj dhe Endri Sercani.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy