Familja, ekonomia dhe problematikat me te cilat përballen shqiptarët/ Berisha bashkëbisedim me intelektualët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Familja, ekonomia dhe problematikat me te cilat përballen shqiptarët/ Berisha bashkëbisedim me intelektualët

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha është duke zhvilluar një takim me intelektualë të fushave të ndryshme, kun ë qendër të këtij bashkëbisedimi është familja, ekonomia dhe problematikat me te cilat përballen shqiptarët.

Në fjalën e tij Berisha u shpreh se familja është parajsa tokësore e njerut, teksa shtoi se sot kjo është në rrezik.

Advertisement

“Është një problem themelor për shoqërinë tonë. Për traditën, familja është themeli i shoqërisë, padiskutim me vlerat e saj solidaritetin dhe sakrificat është si të thuash parajsa tokësore e njeriut. Ne kemi bindjes se sot është në rrezik. Në vitin 2019 kemi tejkaluar në azil kërkuesin dhe refugjat , kemi tejkaluar Sirinë që ishte në kulmin e luftës. Ka shumë tregues të tjerë të cilët flasin një gjë, drama e sotme shqiptare ka për teatër familjen shqiptare nga një kompleks faktorësh, por nuk mund të mohoj se sot përballen dy rryma dhe ato përballen kudo”, tha Berisha.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy