Festimet e 8 Marsit shkaktojnë incidente, shkrumbohet taverna e lokalit në Sarandë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Festimet e 8 Marsit shkaktojnë incidente, shkrumbohet taverna e lokalit në Sarandë

Festimet e 8 Marsit janë shoqëruar dhe me incidente. Një tavernë në Sarandë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit së kësaj të enjte. Dyshohet se shkak mund të jetë bërë një shkëndijë elektrike. Si pasojë është është djegur pjesërisht pjesa e jashtme e lokalit.

 

Policia njofton se zjarri ka nisur rreth orës 03:00 dhe menjëherë janë njoftuar zjarrfikësit. Këta të fundit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve duke mos rrezikur godinat përreth.

 

Advertisement

“Sot, rreth orës 03:00, në lagjen nr.4, Sarandë, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në aspirator, ka rënë zjarr dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur pjesërisht pjesa e jashtme e lokalit në pronësi të shtetasit M. B.”, njofton policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy