Fier/ Zysha iu merr lekët fëmijëve në qendrën e kursit dhe i mban për vete

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fier/ Zysha iu merr lekët fëmijëve në qendrën e kursit dhe i mban për vete

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Fier.

 

Një mësuese e punësuar pranë një qendër kursesh ka marrë paratë e fëmijëve dhe nuk i ka deklaruar pranë kësaj qendre.

 

Advertisement

Nuk dihet për çfarë arsyesh, mësuesja e ka kryer këtë veperim. Ndaj saj ka nisur një procedim penal në gjendje të lirë.

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen E. P., 47 vjeçe, banuese në Fier, pasi duke qënë e punësuar si mësuese në një qëndër kursesh, ka përvetësuar pagesat e kryera nga nxënësit dhe nuk i ka deklaruar ato pranë qendrës ku është punësuar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy