Florian Marku i pamposhtur, mund Luisetton dhe ruan titullin IBF

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Florian Marku i pamposhtur, mund Luisetton dhe ruan titullin IBF

Florian Marku mbrojto titullin si kampion bote në kategorinë IBF duke mposhtuar francezin Jorick Luisetto.

Boksieri lushnjar mori pikët maksimale te gjyqtareve duke siguruar fitoren e 10 ne karriere e duke qene i pamposhtur pasi nje duel tjeter e ka mbyllur ne barazim.

Ne ndeshjen e zhvilluar ne Wembley para nje numri te madh shqiptaresh, Marku u perpoq te fitonte para kohe, por francezi qendroi ne kembe deri ne raundinne tete.

Perballja e Markut me Luisetton u transmetua ne Tring.

Advertisement

Pas fitores Florian Marku tha se tashme do te beje pak pushim me shpresen se ndeshjen e radhes do ta kete ne Tirane ne stadiumin kombetar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy