Fluks në qëndrat shëndetësore/ Mjekët: Virozat po prekin çdo grupmoshë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fluks në qëndrat shëndetësore/ Mjekët: Virozat po prekin çdo grupmoshë

Virozat e stinës duket se po dominojnë edhe Covidin.

Ne 24 orë në një qëndër shëndetësore nga 100 teste që mund të kryehen, 25 prej të cilëve rezultojnë me covid.

Advertisement

Mjekët e familjes thonë se këto ditë po përballen më një fluks të shtuar të pacientëve, gjë që pritet të rritet në ditët në vijim.

Dallimi mes virozës dhe gripit mbetet problem. Sipas mjekeve pacientet duhet te evitojne perdorimin e antibiotikeve.

Advertisement

Virozat e këtyre ditëve kanë prekur thuajse cdo grupmoshë, ndërsa klinika zgjat deri në 7 ditë.

Thuajse me të njëjtat shifra rastesh me virozë përballen të gjitha qëndrat shëndetësore në kryeqytet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy