Fred Beleri të hënën para Gjykatës së Posaçme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fred Beleri të hënën para Gjykatës së Posaçme

Fredi Beleri do të dalë para Gjykatës së Posaçme ditën e hënë në orën 13:00 për tu vlerësuar me masën e sigurisë edhe nga kjo gjykatë, pasi Prokuroria e Vlorës shpalli moskompetencë.

 

Gjyqtare e çështjes është Atalanta Zeqiri, ndërsa Dorina Bejko do të përfaqësojë organin e akuzës (SPAK).

 

Advertisement

Fredi Beleri, kandidati i koalicionit “Bashkë fitojmë” Ne Himare, në zgjedhjet e 14 majit, u arrestua në 12 maj.

 

Ai akuzohet për “korrupsion aktiv në zgjedhje”.

 

Advertisement

Sipas Prokurorisë së Vlorës, Beleri ka dhënë dhe premtuar para disa personave tme qëllim blerjen e votës.

 

Kandidatura e tij rezultoi fiuese pas nje gare te forte kunder kryebashkiakut ne detyre Jorgo Goro, mirepo tanime mbetet per tu pare sesi do te shkoje kjo ceshtje duke qene se Beleri eshte i arrestuar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy