Fshehën në trup 40 mijë euro të padeklaruara, procedohen nënë e bijë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fshehën në trup 40 mijë euro të padeklaruara, procedohen nënë e bijë

Policia Kufitare ka sekuestruar 40 mijë euro të padeklaruara. Bëhet me dije se paratë ishin fshehur nga dy persona, nënë e bijë, të cilat janë vënë në hetim.

 

Të dyja kishin fshehur në trup nga 20 mijë euro secila duke tentuar t’i nxjerrin jashtë kufirit pa i deklaruar.

 

Advertisement

“ U referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetaset S. S., 66 vjeçe dhe E. K., 43 vjeçe (nënë e bijë), të dyja banuese në Tiranë, pasi gjatë kontrolleve fizike, shërbimet e Policisë i gjetën secilës prej tyre, 20 000 euro të fshehura në trup, me qëllim mosdeklarimin konform ligjeve në fuqi”, thuhet në njoftim.

 

Nënë e bijë janë zbuluar nga kontrolli policor, ku edhe iu janë gjetur paratë e fshehura.

 

Advertisement

Shuma 40 mijë euro u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy