Fshehu pasurinë/ SPAK kërkon 1 vit burg për ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fshehu pasurinë/ SPAK kërkon 1 vit burg për ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja

Prokuroria e Posaçme kërkoi këtë të premte një vit burg për Bashkim Dedën, ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese. Në zbatim të nenit 59, kërkohet pezullim i ekzekutimit dhe dënimi përfundimtar me 2 vite shërbim prove.

 

Bashkim Deda akuzohet për “fshehje të pasurisë”, pasi dyshohet se nuk ka deklaruar një apartament me sipërfaqe 60 metër katrorë në bregdetin e Kavajës.

 

Advertisement

Sipas SPAK, pasuria rezulton në emër të vëllait të , ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, por përdorej nga ky i fundit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy