Garda ndalon futjen e deputetëve të përjashtuar në Kuvend

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Garda ndalon futjen e deputetëve të përjashtuar në Kuvend

Deputetet e opozites qe u perjashtuan per disa dite nga seancat parlamentare, tentuan paraditen e kesaj te enjte te futen brenda ambjenteve te Kuvendit.

 

Mirepo tentativa e 6 deputeteve demokrate per tu futur brenda ka deshtuar pasi ata jane ndalur nga efektivet e Gardes se Republikes.

 

Advertisement

Oerd Blykbashi, njeri prej deputeteve te perjashtuar e konsideroi fashist parlamentin nisur nga masat e fundit qe ka marre ndaj tyre.

 

Ai shtoi se Garda nuk ka shanse te preke me dore te zgjedhurit e popullit.

 

Advertisement

Mbeshtetesit e opozites nderkohe jane mbledhur perpara parlamentit per te protestuar serish kunder mazhorances.

 

Opozita kerkon mocion me debat per ceshtjen McGonigal dhe me pas edhe ngritjen e komisionit hetimor parlamentar per te hetuar lidhjet e kryeministrit Rama me ish-drejtuesin e FBI.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy