Gjendet arma e krimit me të cilën vajza vrau babanë në Durrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Gjendet arma e krimit me të cilën vajza vrau babanë në Durrës

Disa orës pas ngjarjes që tronditi Durrësin, policia ka gjetur armën e krimit.

Pistoleta me të cilën Hygerta Meta, 19 vjeç, dyshohet se vrau të atin është gjetur nga forcat Renea.

Pistoleta u gjet në një moçal dhe sipas të dhënave, vajza ka treguar para hetuesve vendin ku e kishte hedhur atë.

Si ndodhi ngjarja 

Advertisement

Hygerta Meta 19 vjeç, dyshohet se varu të atin me armë dhe më pas e varrosi atë në oborrin e banesës.

E reja deklaroi para uniformave blu se e kreu e vetme vrasjen e të atit me armë zjarri në një moment ku ndodheshin vetëm në banesë.

Trupi i pajetë u gjet pas denoncimit të djalit 25-vjeçar të viktimës, 10 ditë pas hetimeve të uniformave blu.

E reja dëshmoi para uniformave blu se shkak i këtij krimi u bë insistimi i të atit për ta fejuar pa dëshirën e saj, si dhe konfliktet e vazhdueshme në familje.

Advertisement

Trupi po i nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore për të zbuluar nëse e reja është ndihmuar nga dikush tjetër në krimin e rëndë./vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy